Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski
plenfrdeitrues

7.08.2021. Zdzisław Kaczmarek królem BK Ligota–Korytnica–Koryta

Czytaj więcej...Podczas strzelania królewskiego  w Ligocie, w dniu 24 lipca 2021 roku, tytuł króla kurkowego AD 2021 wywalczył Zdzisław Kaczmarek, który przybrał przydomek "Uczynny".

31.X.2020. Kraków. Odwiedziliśmy groby naszych śp. braci kurkowych

Czytaj więcej...W tym roku nie odbędzie się tradycyjna kwesta na cmentarzach na Rakowicach i w Podgórzu. Od kilkunastu lat bracia kurkowi, niezależnie od pogody dzielnie kwestowali zbierając pieniądze na odnowienie zabytkowych grobów na najstarszych krakowskich cmentarzach. Jak zrodziła się idea kwestowania?

07.10.2020. Pogrzeb brata Tadeusza Sułowskiego

Czytaj więcej...W dniu 5 października br. odbył się pogrzeb zmarłego w wieku 91 lat brata Tadeusza Sułowskiego, współzałożyciela i pierwszego Komendanta Kurkowego Bractwa Strzeleckiego " Lechity" w Otwocku, im. Józefa Piłsudskiego.

6.10.2020. Pożegnaliśmy śp. brata Tadeusza Sułowskiego

Czytaj więcej...Szanowni Panowie Bracia !
Przesyłam informację o pogrzebie zmarłego brata Tadeusza Sułowskiego z Bractwa Strzelców Kurkowych " Lechity " w Otwocku.
Cześć Jego pamięci !

Ze smutnymi brackimi pozdrowieniami
Marek Majek
Komendant

6.X.2020. Jan Klauza w Gazecie Wyborczej

Czytaj więcej...Gazeta Wyborcza w dodatku Mój Biznes pisze dziś (6.X.2020) o Janie Klauzie, naszym bracie kurkowym, prezesie Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

28.09.2020. Uroczystości patriotyczne w Witkowie i Gnieźnie

Czytaj więcej...W sobotę 26.09.2020 r. delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie wraz ze sztandarem na cmentarzu parafialnym w Witkowie brała udział we Mszy św. w intencji zabitych w Katyniu, a pochodzących z Ziemi Witkowskiej. Po Mszy  św. poświęcono  tablicę pamiątkową.

26.09.2020. Zawody Strzeleckie Okręgu Śląskiego ZKBS RP

Czytaj więcej...Dnia 26 września 2020 roku na brackiej strzelnicy w Jelczu-Laskowicach odbyły się Zawody Strzeleckie Okręgu Śląskiego ZKBS RP - pisze Michał Walaszek. W trakcie zawodów rywalizowano w trzech kategoriach: O tytuł Króla Królów, O tytuł Króla Okręgu Śląskiego oraz w zawodach do tablic losowych.

26.09.2020. Walne Zebranie Sprawozdawcze Okręgu Śląskiego ZKBS RP w Jelczu-Laskowicach

Czytaj więcej...Dnia 26-go września 2020-go roku na brackie strzelnicy w Jelczu-Laskowicach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze bractw Okręgu Śląskiego ZKBS RP, które otworzył Prezes Okręgu Śląskiego Brat Jan Świgost. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną zebranie było wielokrotnie przekładane, aż w końcu udało się.

25.09.2020. Wernisaż wystawy malarstwa Dobiesława Gały w Zatorze

Czytaj więcej...W galerii Szklana w Regionalnym Ośrodku Kultury Dolina Karpia w Zatorze w piątek 24 wrzesnia otwarta została wystawa malarstwa artysty rzeźbiarza Dobiesława Gały, wicedziekana na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dobiesław Gała jest członkiem krakowskiego Bractwa Kurkowego, w roku 2017 był marszałkiem u boku króla kurkowego Piotra M. Mikosza "Europejczyka".

19.09.2020. Benefis prof. Czesława Dźwigaja

Czytaj więcej...Siedem dekad, pod takim hasłem odbyło się urodzinowe spotkanie z wybitnym rzeźbiarzem prof. Czesławem Dźwigajem na Zamku w Wiśniczu. To było wielkie święto sztuki w rodzinnym mieście profesora. Z programem artystycznym specjalnie przygotowanym dla Czesława Dźwigaja wystąpili młodzi artyści z Nowego Wiśnicza. O sztuce Dźwigaja mówił prof. Bogusz Salwiński, wybitny rzeźbiarz i pedagog w krakowskiej ASP. List gratulacyjny od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odczytał Janusz Chwajoł. Życzenia i gratulacje bratu kurkowemu Czesławowi Dźwigajowi przekazał Zdzisław Grzelka, wiceprezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

30.05.2020 r. Ostatnia droga śp. Piotra Sitarza

Czytaj więcej...

30 maja 2020 roku na cmentarzu parafialnym przy ul. Bema w Ostrowie Wielkopolskim najbliższa rodzina, znajomi i bracia kurkowi uczestniczyli w ostatniej drodze Śp. Piotra Sitarza, Króla Kurkowego ZKBS RP w latach 2015-2018.

3.05.2020 r. Zmarł Piotr Sitarz, Król Kurkowy ZKBS RP 2015-2018.

Czytaj więcej...

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu na Wieczną Wartę Brata Piotra Sitarza, członka Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zmarł 3 maja 2020 r. za granicą.
W sobotę, 30 maja br. o godz. 8.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim zostanie odprawiona Msza żałobna, po której odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu przy ul. Bema. Był Królem Kurkowym Zjednoczenia KBS RP w latach 2015-2018. Tytuł zdobył na zawodach podczas XIV Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, który odbył się 18 kwietnia 2015 r. na strzelnicy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Nie żyje Piotr Sitarz - król Zjednoczenia

Czytaj więcej...Jak już informowaliśmy, 3 maja w wieku 53 lat zmarł Piotr Sitarz, legenda ostrowskiego bractwa kurkowego. Były król Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP z prezesem Krzysztofem Larskim na czele, w imieniu braci kurkowych zrzeszonych w naszym Zjednoczeniu przesyła rodzinie zmarłego wyrazy szczerego współczucia. Zapewniamy równocześnie, że w całej powadze stawimy się w odpowiednim czasie, na wezwanie wdowy po śp. Piotrze, na pogrzebie naszego brata.

OKRĘG OSTROWSKI

Okręgi
Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

I OKRĘG POMORSKI *
II OKRĘG BYDGOSKI *
III OKRĘG POZNAŃSKI *
IV OKRĘG SZAMOTULSKI *
V OKRĘG LESZCZYŃSKI *
VI OKRĘG OSTROWSKI *
VII OKRĘG ŚLĄSKI *
VIII OKRĘG KRAKOWSKI *
IX OKRĘG CENTRALNY **
X OKRĘG ZACHODNIOPOMORSKI **

* - okręgi historyczne, funkcjonujące w okresie II RP
** - okręgi utworzone po reaktywacji Zjednoczenia KBS RP w 1991 r.


 

V OKRĘG OSTROWSKI Oficjalna strona Bractwa Facebook
1 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim *   https://www.facebook.com/Kurkowe-Bractwo-Strzeleckie-rok-za%C5%82o%C5%BCenia-1730-w-Ostrowie-Wielkopolskim-2335670926703984/
2 Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. M.B.Królowej Polski w Roszkach    
3 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Raszkowie   https://www.facebook.com/kurkowebractworaszkow/
4 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie    
5 Sycowskie Bractwo Strzelców Kurkowych w Sycowie (zawieszone)    
6 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pleszewie http://www.bractwo.com.pl/  
7 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrzeszowie    
8 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rozdrażewie    
9 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Koźminie   https://www.facebook.com/KBS.KozminWlkp/
10 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Sieroszewicach    
11 Bractwo Strzeleckie pw. św. Tekli w Dobrzycy   https://www.facebook.com/bractwodobrzyca/
12 Kępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kępnie    
13 Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. Władysława Frąszczaka Ligota-Korytnica-Koryta    
14 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pogorzeli