Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski
plenfrdeitrues

19.09.2020. Benefis prof. Czesława Dźwigaja

Czytaj więcej...Siedem dekad, pod takim hasłem odbyło się urodzinowe spotkanie z wybitnym rzeźbiarzem prof. Czesławem Dźwigajem na Zamku w Wiśniczu. To było wielkie święto sztuki w rodzinnym mieście profesora. Z programem artystycznym specjalnie przygotowanym dla Czesława Dźwigaja wystąpili młodzi artyści z Nowego Wiśnicza. O sztuce Dźwigaja mówił prof. Bogusz Salwiński, wybitny rzeźbiarz i pedagog w krakowskiej ASP. List gratulacyjny od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odczytał Janusz Chwajoł. Życzenia i gratulacje bratu kurkowemu Czesławowi Dźwigajowi przekazał Zdzisław Grzelka, wiceprezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

30.05.2020 r. Ostatnia droga śp. Piotra Sitarza

Czytaj więcej...

30 maja 2020 roku na cmentarzu parafialnym przy ul. Bema w Ostrowie Wielkopolskim najbliższa rodzina, znajomi i bracia kurkowi uczestniczyli w ostatniej drodze Śp. Piotra Sitarza, Króla Kurkowego ZKBS RP w latach 2015-2018.

3.05.2020 r. Zmarł Piotr Sitarz, Król Kurkowy ZKBS RP 2015-2018.

Czytaj więcej...

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu na Wieczną Wartę Brata Piotra Sitarza, członka Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zmarł 3 maja 2020 r. za granicą.
W sobotę, 30 maja br. o godz. 8.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim zostanie odprawiona Msza żałobna, po której odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu przy ul. Bema. Był Królem Kurkowym Zjednoczenia KBS RP w latach 2015-2018. Tytuł zdobył na zawodach podczas XIV Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, który odbył się 18 kwietnia 2015 r. na strzelnicy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Nie żyje Piotr Sitarz - król Zjednoczenia

Czytaj więcej...Jak już informowaliśmy, 3 maja w wieku 53 lat zmarł Piotr Sitarz, legenda ostrowskiego bractwa kurkowego. Były król Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP z prezesem Krzysztofem Larskim na czele, w imieniu braci kurkowych zrzeszonych w naszym Zjednoczeniu przesyła rodzinie zmarłego wyrazy szczerego współczucia. Zapewniamy równocześnie, że w całej powadze stawimy się w odpowiednim czasie, na wezwanie wdowy po śp. Piotrze, na pogrzebie naszego brata.

OKRĘG OSTROWSKI

Okręgi
Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

I OKRĘG POMORSKI *
II OKRĘG BYDGOSKI *
III OKRĘG POZNAŃSKI *
IV OKRĘG SZAMOTULSKI *
V OKRĘG LESZCZYŃSKI *
VI OKRĘG OSTROWSKI *
VII OKRĘG ŚLĄSKI *
VIII OKRĘG KRAKOWSKI *
IX OKRĘG CENTRALNY **
X OKRĘG ZACHODNIOPOMORSKI **

* - okręgi historyczne, funkcjonujące w okresie II RP
** - okręgi utworzone po reaktywacji Zjednoczenia KBS RP w 1991 r.


 

V OKRĘG OSTROWSKI Oficjalna strona Bractwa Facebook
1 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim *   https://www.facebook.com/Kurkowe-Bractwo-Strzeleckie-rok-za%C5%82o%C5%BCenia-1730-w-Ostrowie-Wielkopolskim-2335670926703984/
2 Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. M.B.Królowej Polski w Roszkach    
3 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Raszkowie   https://www.facebook.com/kurkowebractworaszkow/
4 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie    
5 Sycowskie Bractwo Strzelców Kurkowych w Sycowie (zawieszone)    
6 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pleszewie http://www.bractwo.com.pl/  
7 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrzeszowie    
8 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rozdrażewie    
9 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Koźminie   https://www.facebook.com/KBS.KozminWlkp/
10 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Sieroszewicach    
11 Bractwo Strzeleckie pw. św. Tekli w Dobrzycy   https://www.facebook.com/bractwodobrzyca/
12 Kępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kępnie    
13 Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. Władysława Frąszczaka Ligota-Korytnica-Koryta    
14 Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pogorzeli