07.10.2020. Pogrzeb brata Tadeusza Sułowskiego

b_225_300_16777215_0_0_images_2020_Otwock_Tadeusz_Sulowski(1).JPGW dniu 5 października br. odbył się pogrzeb zmarłego w wieku 91 lat brata Tadeusza Sułowskiego, współzałożyciela i pierwszego Komendanta Kurkowego Bractwa Strzeleckiego " Lechity" w Otwocku, im. Józefa Piłsudskiego.


Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Józefowie k/Otwocka. Rozpoczęła się one  mszą sw. w kościele pw. Jana Chrzciciela, a następnie złożeniem ciała na miejscowym cmentarzu. Uroczystości odbywały się przy asyście Wojska Polskiego, Bractw Kurkowych oraz dwunastu pocztów sztandarowych, w tym bractw z Otwocka i Tucholi.
Przybyło bardzo wiele delegacji ze stowarzyszeń w których działał /wojska. bractw kurkowych, harcerzy, klubu jeździeckiego/, oraz mieszkańców z którymi przez lata się spotykał, a przede wszystkim rodzina.

Brat Tadeusz za zasługi na rzecz ruchu brackiego, pośmertelnie został odznaczony Orderem Zasługi Krzyżem Komandorskim z Mieczami -Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. W imieniu Kapituły odznaczenie wręczył br. Mariusz Wegner - Strzelmistrz Zjednoczenia, w towarzystwie br. Marka Maja - Komendanta otwockiego bractwa i Wiceprezesa Okręgu Centralnego.
Wiązanki kwiatów złożyły m.in. delegacje: Okręgu Centralnego, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Otwocka i Warszawskiego Bractwa Kurkowego.

Biogram Tadeusza Andrzeja Sułowskiego

Tadeusz Sułowski „Tadek” - Archiwum Historii Mówionej