Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

20-21.04.2024 r. Materiały na Zjazd Delegatów w Rydzynie

Czytaj więcej...Materiały na Zjazd Delegatów Bractw Kurkowych Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP - Rydzyna 20-21 kwietnia 2024

Załączniki:
Pobierz plik (Pełnomocnictwo na Zjazd w Rydzynie 2024.pdf)Pełnomocnictwo na Zjazd[Pełnomocnictwo]118 kB
Pobierz plik (Porządek obrad.pdf)Porządek obrad[Porządek obrad]196 kB
Pobierz plik (Program Zjazdu - Rydzyna 2024.pdf)Program Zjazdu[Program Zjazdu]263 kB
Pobierz plik (Regulamin obrad Walnego Zjazdu Sprawozdawczego Delegatów.pdf)Regulamin obrad Walnego Zjazdu[Regulamin]131 kB
Pobierz plik (Zaproszenie podpisane.pdf)Zaproszenie na Zjazd[Zaproszenie]78 kB

15.03.2024 r. Obrady zarządu ZKBS RP w Łodzi

Czytaj więcej...W piątek, 15 marca w Łodzi odbyło się posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Podczas posiedzenia omówiono organizację Zjazdu Delegatów ZKBS RP w Rydzynie.

Załączniki:
Pobierz plik (Pełnomocnictwo na Zjazd w Rydzynie 2024.doc)Pełnomocnictwo na Zjazd[Pełnomocnictwo]36 kB
Pobierz plik (Pełnomocnictwo na Zjazd w Rydzynie 2024.pdf)Pełnomocnictwo na Zjazd[Pełnomocnictwo]118 kB
Pobierz plik (Regulamin obrad XXXIX Krajowego Zjazdu Delegatów ZKBS RP w Rydzynie.pdf)Regulamin obrad Zjazdu[Regulamin]131 kB

01.03.2024 r. Przed nami Zjazd Sprawozdawczy

Czytaj więcej...20-21 kwietnia 2024 r. w Rydzynie odbędzie się Zjazd Sprawozdawczy Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Ostatnie posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Kurkowych RP w Śmiglu, w dniach 24-25 lutego 2024 poświęcone było przede wszystkim przygotowaniom do zbliżającego się Zebrania Sprawozdawczego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

24.02.2024. Posiedzenie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Kurkowych RP w Śmiglu

Czytaj więcej...Członkowie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP zebrali się na posiedzeniu w Śmiglu. Przewodniczył prezes Lech Magnuszewski przy współpracy wiceprezesów Andrzeja Pawłowskiego, Zdzisława Grzelki i Michała Wieremiejczyka.

Kalendarz imprez na rok 2024

Kalendarz imprez Bractw Kurkowych Zjednoczenia KBS RP na 2024 rok w formacie PDF do pobrania poniżej.

Załączniki:
Pobierz plik (PLAN IMPREZ 2024 rok.pdf)Imprezy Bractw Kurkowych ZKBS RP[Kalendarz na 2024 rok]320 kB

Kalendarz Zjednoczenia KBS RP na rok 2024

Czytaj więcej...

Po kilkunastu latach przerwy nowy Zarząd ZKBS RP wznowił edycję ozdobnych, ściennych kalendarzy Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Piękne kolorowe kalendarze na kolejnych kartach prezentują grupowe, liczne zdjęcia Sióstr i Braci ze wszystkich 10 Okręgów ZKBS RP. Przykuwają uwagę nie tylko nasze historyczne stroje ale także obiekty brackie, będące miejscem naszym spotkań.

Załączniki:
Pobierz plik (PLAN IMPREZ 2024 rok.pdf)Imprezy Bractw Kurkowych ZKBS RP[Kalendarz na 2024 rok]320 kB

8.12.2023 r. Posiedzenie Zarządu ZKBS RP w Poznaniu

Czytaj więcej...

Na zaproszenie Lecha Magnuszewskiego, prezesa Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, 8 grudnia 2023 r. w Poznaniu, historycznej stolicy Zjednoczenia, odbyło się III posiedzenie Zarządu XI kadencji ZKBS RP.

Wizyta u Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Czytaj więcej...Sukcesem zakończyły się starania Zarządu Zjednoczenia KBS RP o zgodę na coroczny udział Braci i Sióstr z Naszego Zjednoczenia w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. W odpowiedzi na nasze pismo do Kancelarii Prezydenta RP, Pan Prezydent Andrzej Duda zaprosił delegację Zarządu ZKBS RP na Uroczystą Odprawę Wart oraz na spotkanie w Pałacu Prezydenckim w dniu 11 listopada 2023 r.

11.11.2023 r. Wizyta u Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Czytaj więcej...Sukcesem zakończyły się starania Zarządu Zjednoczenia KBS RP o zgodę na coroczny udział Braci i Sióstr z Naszego Zjednoczenia w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie. W odpowiedzi na nasze pismo do Kancelarii Prezydenta RP, Pan Prezydent Andrzej Duda zaprosił delegację Zarządu ZKBS RP na Uroczystą Odprawę Wart oraz na spotkanie w Pałacu Prezydenckim w dniu 11 listopada 2023 r.

28.10.2023 r. Zarząd ZKBS RP w Zdunach

Czytaj więcej...W sobotę, 28 października 2023 r. w Starej Kaflarni w Zdunach, odbyło się drugie posiedzenie XI kadencji Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

16.09.2023. Stanisław Jędrzejczyk z Tarnowa królem Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych

Czytaj więcej...Na strzelnicy tarnowskiego LOK odbyły się jesienne strzelania organizowane przez Bractwo Kurkowe w Tarnowie. Najważniejsze trofeum tytuł króla Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych zdobył Stanisław Jędrzejczyk z Tarnowa. (na zdjęciu w środku, po lewej Gałczyński, po prawej Adamski). Marszałkami zostali Jerzy Gałczyński i Grzegorz Adamski z Krakowa.

14.07.2023. Pierwsze posiedzenie Zarządu XI kadencji Zjednoczenia KBS RP w Starogardzie Gdańskim

Czytaj więcej...W sobotę, 8 lipca w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim odbyło się pierwsze w XI kadencji zebranie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP prowadzone przez prezesa Lecha Magnuszewskiego. Informowaliśmy już o tym wydarzeniu, ważnym w życiu wszystkich bractw kurkowych w Polsce. Ważnym, bo w czasie jego obrad do grona członków Zjednoczenia zostało przyjęte Bractwo Strzeleckie w Stęszewie. Na zdjęciu Jan Urban z Bractwa Strzeleckiego w Stęszewie z przedstawicielami Zarządu Zjednoczenia KBS RP.

08.07.2023. Zebranie Zarządu ZKBS RP

Czytaj więcej...W Starogardzie Gdańskim, w sobotę 8 lipca 2023 roku odbyło się zebranie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Prowadził je prezes Zjednoczenia Lech Magnuszewski.

22.04.2023 r. Król Kurkowy ZKBS RP i Mistrz Kbks

Czytaj więcej...W Pszczynie podczas Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich odbył się turniej strzelecki o tytuł Króla Kurkowego ZKBS RP oraz o tytuł Mistrza Kbks.
Tytuł Króla Kurkowego ZKBS RP zdobył  Paweł Hinz z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa. Mistrzem Kbks został Ryszard Bura z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego we Włoszakowicach.

22.04.2023 r. Młodzieżowy Król ZKBS RP

Czytaj więcej...W Pszczynie podczas Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich odbył się turniej strzelecki o tytuł Młodzieżowego Króla ZKBS RP.
Tytuł Młodzieżowego Króla ZKBS RP zdobył  Maciej Pastuszka z Bractwa w Radomiu. Miejsce drugie zdobył Jakub Fajka KBS w Pleszewie, a trzecie Michał Piech KBS w Pszczynie.

22.04.2023 r. Wybory władz ZKBS RP na Kongresie w Pszczynie

Czytaj więcej...W dniu 22 kwietnia 2023 roku w Pszczynie podczas Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP delegaci wybrali nowy skład Zarządu ZKBS RP.

10.03.2023 r. Spotkanie z posłem Bartłomiejem Wróblewskim

Czytaj więcej... Wiele emocji w naszym środowisku budzą prace nad wprowadzeniem zmian w ustawie o broni i amunicji. Z tego też powodu w piątkowy wieczór 10 marca doszło do roboczego spotkania z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej drem Bartłomiejem  Wróblewskim.

18.03.2023 r. Obrady Zarządu ZKBS

Czytaj więcej...

W siedzibie Bractwa Kurkowego w Rawiczu odbyło się zebranie członków Zarządu ZKBS. Krzysztof Larski, prezes Zjednoczenia omówił przebieg Kongresu, który odbędzie się 22 kwietnia br. w Pszczynie.

14.01.2023. Wspaniały bal królewski krakowskiego Bractwa Kurkowego

Czytaj więcej...W sobotę, 14 stycznia w kopalni soli w Wieliczce, w komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią odbył się bal królewsko-marszałkowski krakowskiego Bractwa Kurkowego. Gospodarzami byli król kurkowy Jan Grzegorz-Pacut "Solidny" i marszałkowie Maciej Żółciński oraz Piotr Patecki. Gwiazdą wieczoru była Aleksandra Szwed, a najskuteczniej licytował na cele charytatywne Mieczysław Jakubowski, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego MIKI. Dzięki wszystkim niezwykłym darom i znakomitym uczestnikom aukcji konto Maltańskiego Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom w Krakowie powiększyło się o zdumiewające 256 301 złotych!

Ceny energii elektrycznej na obiektach brackich

Czytaj więcej...

Szanowni Bracia i Siostry strzelcy!
Do 30 listopada br. m.in. organizacje pozarządowe powinny złożyć oświadczenie swoim dostawcom prądu o korzystaniu z maksymalnej ceny prądu 785 zł/MWh, czyli 79 groszy/kWh.

10.11.2022. Porządkujemy własne szeregi

Czytaj więcej...Szanowni Bracia, ten wpis jest nietypowy, bowiem dotyczy pojedynczej osoby. Uważam jednak, że jest ważny i dlatego zdecydowałem się go umieścić.

05.11.2022. Zjazd Rycerstwa św. Sebastiana w Pszczynie

Czytaj więcej...W Pszczynie powiększyło się grono rycerzy V Komandorii Rycerstwa Św. Sebastiana. W dniach 4-5 listopada 2022 r. odbył się tu IX Zjazd Komandorii, w którym uczestniczyło ok. 130 przedstawicieli bractw kurkowych w Polski, Chorwacji, Czech, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Francji, Belgii i Holandii. Zarząd Zjednoczenia reprezentował wiceprezes Zdzisław Grzelka.