Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

27.09.2022. Kryminalistyka jutra

309418556 6134147636612967 87073102204285533 nKryminalistyka jutra - to tytuł konferencji naukowej zorganizowanej z okazji 65-lecia Laboratorium Kryminalistycznego Małopolskiej Komendy Policji. Naczelnik Wydziału Lidia Dziedzińska zaprosiła na konferencję 300 osób z całej Polski. Drugi dzień trudnych wykładów zakończył się w Celestacie. Na to wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele Bractwa Kurkowego Zdzisław Grzelka, podskarbi Krzysztof Matzka i Jerzy Pozniak. Pracownik Muzeum Krakowa Michał Szczerba mówił o fenomenie bractw kurkowych w Europie.


W dniach 26 - 28 września 2022 roku Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Małopolskiego zorganizowały Międzynarodową Konferencję Naukową "KRYMINALISTYKA JUTRA", która uświetniła obchody 65-lecia powstania Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Celem konferencji jest przedstawienie projektów, służących rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, usprawniających pracę służb zajmujących się bezpieczeństwem w skutecznym zwalczaniu powstających nowych form przestępstw, w tym cyberprzestępczości. Eksperci, praktycy, pracownicy naukowi i zaproszeni goście zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami techniki, kryminalistyki oraz wykorzystaniem sprzętu do badań.

Otwarcie, wykłady i panele dyskusyjne odbyły się w salach Akademii Górniczo - Hutniczej, a uroczysta inauguracja w Kopalni Soli "Wieliczka". Wtorkowy wieczór, drugi dzień sesji to wieczorne odwiedziny Celestatu, brackiego zbioru pamiątek w Muzeum Historycznym w Krakowie. I spotkanie z żywymi, jak twierdzi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa, artefaktami historii czyli braćmi kurkowymi.

Okręgi
Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP

I OKRĘG POMORSKI *
II OKRĘG BYDGOSKI *
III OKRĘG POZNAŃSKI *
IV OKRĘG SZAMOTULSKI *
V OKRĘG LESZCZYŃSKI *
VI OKRĘG OSTROWSKI *
VII OKRĘG ŚLĄSKI *
VIII OKRĘG KRAKOWSKI *
IX OKRĘG CENTRALNY **
X OKRĘG ZACHODNIOPOMORSKI **

* - okręgi historyczne, funkcjonujące w okresie II RP
** - okręgi utworzone po reaktywacji Zjednoczenia KBS RP w 1991 r.


Zarząd OK:
Jan Dziura-Bartkiewicz – prezes


  VIII. OKRĘG KRAKOWSKI Oficjalna strona Bractwa Facebook
1. Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” w Krakowie http://bractwo-kurkowe.pl/pl/  https://www.facebook.com/750TSBK/ 
2. Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” w Tarnowie http://www.bractwo-kurkowe-tarnow.pl/   
3. Strzeleckie Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów w Gorlicach http://bractwokurkowe.gorlice.pl/   
4. Bractwo Kurkowe w Ciężkowicach    
5. Lubelskie Bractwo Strzelców Kurkowych